Op de foto v.l.n.r.: Eline van den Nieuwenhof (NME De Klyster), Marjolein Staal (NME De Klyster), Burgemeester Klaas Agricola, Alex de Jager (directeur Afûk), Hermien van der Meer (Afûk), Ida Heddema (Afûk), Burgemeester Johannes Kramer, Yvonne de Beer (NME De Klyster), Maria Westerbos (directeur Plastic Soup Foundation), Anna Dotinga (gemeente Noardeast-Fryslân) & Hanny Brands (Plastic Soup Foundation).

Overhandiging boek ‘Dit wie de plestik tiid’

Op donderdag 10 oktober vond de Dag van de Duurzaamheid plaats. In dit kader overhandigde directeur en oprichter van de Plastic Soup Foundation, Maria Westerbos, de eerste exemplaren van het boek ‘Dit wie de plestik tiid’ aan burgemeesters Klaas Agricola en Johannes Kramer. Deze officiële overhandiging vond plaats bij NME De Klyster. Op initiatief van de Klyster werd het boek ‘Dit was de plastic tijd’ van Geert-Jan Roebers vertaald naar het Fries. De Friese vertaling werd gedaan door Wietske Poelman, het boek werd uitgegeven door de Afûk.

Na afloop van de overhandiging zijn de burgemeesters naar basisscholen in de gemeenten Dantumadiel en Noardeast-Fryslân gegaan om uit het boek voor te lezen en in gesprek te gaan met de leerlingen over de milieuproblematiek rond plasticvervuiling.

Inmiddels zijn er meer dan 500 Friese exemplaren van het boek verspreid op basisscholen door heel Fryslân, een tweede druk is al onderweg.

Zie ook: Overhandiging boek ‘Dit wie de plestik tiid’ – RTV NOF Nieuws