Op 21 maart 2024, de dag dat de lente officieel begint, heeft vrijwilliger Pieter Reitsma 30 aquaria met kikkerdril rondgebracht naar de scholen in de regio. Natuurvrijwilliger Jordan van der Maas is onze kikkerdeskundige en zorgde voor het kikkerdril. Dit jaar heeft de bruine kikker bijna 2 weken eerder dan vorig jaar het kikkerdril afgezet.
Het kikkerdrilpakket is altijd erg populair bij de scholen. Het is natuurlijk ook geweldig leuk om in de klas de ontwikkeling van dril tot piepklein kikkertje te kunnen volgen. Gewoon lekker kijken en je verwonderen. De lesbrief geeft lestips.
Het pakket bestaat dit jaar uit: glazen aquarium, potje kikkerdril, zuurstofplantjes, siersteentjes, beeldjes van de levenscyclus van de kikker, lesbrief met werkbladen en verzorgingsinstructies (op deze website staat een filmpje over het inrichten van het aquarium). Dit jaar is ook een voorjaars-natuur-speurkaart onderdeel van het pakket. Op de speurkaart staan dieren en planten afgebeeld die op dit moment te spotten zijn. Denk aan de bruine kikker, merel, narcis, krokus, tuinslak, hommel. De leerkracht kan met deze speurkaart even lekker met de kinderen naar buiten.
NB. Kikkerdril is bij de wet beschermd, maar de wet regelt ook dat het toegestaan is om voor educatieve doeleinden kikkerdril in de klas te houden.
Op de foto vrijwilliger Pieter die de pakketten rondbrengt door regio Noordoost Friesland.