De leskist Vogels in de winter gaat over huis-, tuin- en keukenvogeltjes die in de winter wel een beetje extra voedsel kunnen gebruiken.
Je krijgt een vogelvoederhuisje te leen met vogelvoer. En met behulp van het materiaal uit de leskist gaan jouw leerlingen vetbollen maken en pinda’s rijgen voor de vogels. In de vogelkijkhut voor in de klas kunnen de kinderen de vogels “begluren”.
Natuurlijk gaan jullie ook naar buiten op zoek naar echte vogels en verstopvogels (plaatjes van vogels die je van te voren hebt verstopt).
Om de vogels van dichtbij goed te kunnen bekijken zitten er levensechte houten vogels in de leskist.
In deze leskist zit veel verbruikersmateriaal zoals pinda’s, strooivoer en vet, dit mag je gewoon gebruiken. Na afloop vult De Klyster weer aan en brengt het gebruikte materiaal in rekening.